24 Şubat 2014 Pazartesi

Kader Kısmet

Bundan seneler önce (2003) kız arkadaşımla okuldan eve dönerken biri çıktı karşımıza. Yanımdaki arkadaşıma 'Benim bir arkadaşım var kabul edersen senle tanışmak istiyor.' dedi. Çok sinirlendim HAYIR TABİ Kİ dedim onun adına o da normal şartlarda öyle derdi. Ama bana baktı ve tamam olur dedi. Sonradan sorduğumda bilmiyorum neden olur dediğimi dedi. Anlam verememiştim o zaman.

Aynı gün yada bir gün sonra yine yolda yürürken aynı çocuk yanında başka bir çocukla geldi yanımıza. İkisini de süzdüm baştan aşağı sonra ayaklarıma, ablamdan habersiz giydiğim sandaletlerin ayaklarıma nasıl yakıştıklarına bakmaya başladım.

Sonra gözümün önüne bir el düştü 'Seni tanımak istiyorum' dedi. Kafamı kaldırdım yanlışlık yoktu bana bakıyordu. Elini bana uzatmıştı. Afalladım önce HAYIR TABİ Kİ dedim. Arkamızı dönüp gittik yolda da gülüştük ne istediklerini bilmiyorlar mıydı? Yanlış anlaşılma mıydı? Bilmiyorum.

Günler haftalar hep arkadaşın beni takip etmesiyle gergin geçti. Bir gün çıktı karşıma 'Ben seninle evleneceğim 'dedi. 'Defol git dünyada bir sen kalsan evlenmem senle.' dedim. Nereden bilebilirdim.

Aylar sonra hatta belki bir yıl sonra tam kurtuldum derken 14 Şubat tarihinde iş yerimin kapısı önünde bir çiçek üzerinde TAMER yazıyor sadece. Ne hakla, sinirlenip çöpe attım. Ama hoşuma da gitti hayatımda aldığım ilk çiçekti o.

Yine günler sonra kulağımda kulaklık içimde farklı sebeplerden saçma sapan bir sıkıntı ağlamamak için kendimi zor tutarken önüme çıktı birden. 'Bir cevap vermeyecek misin?' dedi. Kulaklığı çıkarıp 'Efendim?' dedim. Hayal kırıklığıyla baktı yüzüme çekti gitti. Bir saattir peşimden gelip benimle konuşuyormuş umursamayıp cevap vermedim sanmış.

Aylar sonra bir şekilde yolda gördüğümüzde birbirimize selam verir hale geldik. Sonra arkadaş olduk. Her gün mesajlaşıp konuşuyorduk.

Sonra bir gün geceden deli gibi ağlamışım gözlerim şiş işe yürüyorum karşıma çıktı beni görünce şok oldu. 'Saçma sapan insanlara şans veriyorsun da neden bana vermiyorsun. Ben seni asla ağlatmam!' dedi. O an o acıyla tamam dedim. Ve tam bugün onun üzerinden 7 sene geçti. Ve ben o adamla 4 senedir evliyim.

Bugün düşünüyorum eğer o ilk gün yanlış anlaşılma olmasaydı biz birleşir miydik? Hiç karşılaşır mıydık? Kısmet..


1 yorum:

Adsız dedi ki...

Ablandan habersiz giydiğin sandaletler bir gün gelir kulağını tırmalar. Arıyorum, telefonunu aç...

:P